logo

CZCIONKA : MNIEJSZA | WIĘKSZA

  >  
 
 
           
12.11.2014 Lublin
Festiwal "Ukraina w Centrum Lublina"

Zapraszamy serdecznie na festiwal "Ukraina w Centrum Lublina" 13-16 listopada 2014 r.

Ukraina w Centrum Lublina to festiwal, którego celem jest pokazanie, że Lublin ma niezwykłe powiązania ze wschodnimi sąsiadami, a w szczególny sposób z Ukrainą. Dzięki wielu projektom jawi się jako miejsce transferu kulturowego ze Wschodu Europy na Zachód i odwrotnie. Poprzez różnorodne atrakcje, przewidziane w ramach festiwalu, chcemy zainteresować lublinian kulturą ukraińską, a także pokazać ukraińską odsłonę naszego wspaniałego wielokulturowego miasta. W różnych lokalach, o różnych godzinach, ale zawsze w samym centrum miasta czekają na was: dobra muzyka, premiera filmu, wystawa fotografii, warsztaty artystyczne, interesujące spotkanie oraz konkurs wiedzy o Ukrainie. Jest to już siódma edycja festiwalu.

„Ukraina w centrum Lublina” to przegląd współczesnej kultury ukraińskiej w przeróżnych odsłonach. Z przyjemnością zapraszamy na siódmą edycję festiwalu. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa 2 koncerty muzyczne: Pani Marianny Sadowskiej - ukraińskiej śpiewaczki, kompozytorki, aktorki, jej wyjątkowy głos z akompaniamentem harmonii indyjskiej w połączeniu z wyrazistą osobowością artystki stworzy niepowtarzalny występ, a młody zespół Dżałapita zaprezentuje eksperymentalny etno rock. Dźwięk jest doprawiony wiolonczelą, a jej unikalne brzmienie dodaje piosenkom głębii. Oto przedsmak wydarzenia:

Część filmowa tegorocznej edycji to film dokumentalny "Czubaj" o poecie, który często jest nazywany symbolem epoki. Hrycko Czubaj jest autorem większości tekstów zespołu "Płacz Jeremiji" dobrze znanego w Polsce. Młodzi dokumentaliści i reporterzy, którzy tworzą formację Babilon13 zaprezentują filmy o Rewolucji Godności na Kijowskim Majdanie 2013/2014, a także pokażą co aktualnie odbywa się na Wschodzie Ukrainy, kadry z wojny.

info

Kontynuacją tematu wyjątkowych wydarzeń w Ukrainie będzie wystawa zdjęć belgijskiego fotografa Jima Sumkaya "Kijów 2014". Spróbujemy zobaczyć to co się działo na Majdanie oczami osoby spoza. Także odbędzie się aukcja charytatywna, celem której jest zbiórka na rzecz osób poszkodowanych na Ukrainie.

Zapraszamy także na warsztaty quillingu, szablonu, a także tradycyjnego tańca ukraińskiego oraz prezentację kuchni ukraińskiej. Dla uczniów lubelskich liceów i gimnazjów proponujemy już tradycyjny konkurs wiedzy o Ukrainie "Terra (in) cognita".

plakat


*Wstęp na wszystkie imprezy festiwalu jest bezpłatny
(wyłącznie na koncercie Mariany Sadowskiej obowiązują równie bezpłatne wejściówki,
które można pobrać w kawiarni Szklarnia w Centrum Kultury w Lublinie).*

Szczegóły na: www.ukrainawcentrumlublina.com
Kontakt: Nastka Kinzerska, lublin.fkdp@gmail.com, tel.669 207 678

Festiwal jest organizowany przez Fundację Kultury Duchowej Pogranicza przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin.
Patronatem honorowym festiwal objął Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia.

Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza al.Warszawska 71, Lublin, 20-803 www.fkdp.pl, tel. 669 207 678

 


 
O NAS
RODM - koordynatorem, inicjatorem i animatorem działań międzynarodowych w regionie. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie powstał 1 kwietnia 2013r. w wyniku konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych na realizację zadania publicznego „Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej – 2013”. Organizacją prowadzącą RODM jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, która od 1993 r. pracuje na rzecz społeczeństwa obywatelskiego oraz solidarności między narodami. WIĘCEJ INFORMACJI
mapa

Warning: include_once(/poczta.php): failed to open stream: No such file or directory in /rodm_lublin/komponenty/stopa.php on line 12

Warning: include_once(): Failed opening '/poczta.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php54/lib/pear') in /rodm_lublin/komponenty/stopa.php on line 12

 

 

 
PROJEKTY INFORMACYJNE
MATERIAŁY INFORMACYJNE
POLECAMY
KONTAKT
   
pasek
 
 • Biuletyn informacyjny
 • REGIONALNY OŚRODEK
  DEBATY MIEDZYNARODOWEJ
  w LUBLINIE

  ul. Przechodnia 4
  20-003 Lublin;
  Pn-pt godz. 8.00 - 16.00
  tel. +48. 81 536 10 94
  fax. +48. 81 534 61 92
  rodm@rodm-lublin.pl
  FACEBOOK - TWITTER

  Wyświetl większą mapę
   
   
  PODZIEL SIĘ TREŚCIĄ :
    © OŚRODEK DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ LUBLIN
  WEBMASTER : STUDIO EM © 2013-2021  Wszystkie prawa zastrzeżone.
   

  MSZ MSZEDS-FNSEDS-FNS 25_samorządność
  prezydencja

  ZADANIE DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICZNYCH
  strzałka do góry
  ODYSZUSZ
  ODYSZUSZ