Regionalne Centrum
Informacji Europejskiej w Lublinie
ul. M. Skłodowskiej-Curie 3,
20-029 Lublin

tel. +48. 81 534 93 88 ,
fax. +48. 81 534 61 92

biuro@rcie.lublin.pl
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00





POINFORMUJ ZNAJOMYCH





"MOJA SZKOŁA W UNII EUROPEJSKIEJ"
III Edycja Konkursu

Regulamin Konkursu
na pracę pisemną w ramach Programu "Moja szkoła w Unii Europejskiej"
III edycja

§1

Cele Konkursu

1. Celem Konkursu na pracę pisemną w ramach Programu "Moja szkoła w Unii Europejskiej" jest wyłonienie i nagrodzenie tych uczniów i nauczycieli, którzy przygotowali najciekawsze prace dotyczące Konstytucji Europejskiej oraz programów edukacyjnych Unii Europejskiej.

§2

Uczestnicy Konkursu

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych.

2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest:

a) wypełnienie przez szkołę w terminie do 31 stycznia br., ankiety zgłoszeniowej zamieszczonej na stronie internetowej UKIE, pod adresem www.mojaszkola.ukie.gov.pl i tym samym zadeklarowanie chęci udziału w Programie "Moja szkoła w Unii Europejskiej-III edycja",
b) złożenie w terminie do 15 kwietnia 2005 r. do Wojewódzkiej Komisji Oceniającej jednej grupowej pracy pisemnej oraz załączenie do pracy sprawozdania z realizacji działań informacyjno-edukacyjnych, które odbyły się w szkole.

§3

Prace Pisemne

1. Warunkiem przystąpienia do konkursu dla gimnazjum, jest napisanie przez uczniów pracy na temat: "Który z programów edukacyjnych Unii Europejskiej wykorzystałbym i dlaczego?"

2. Warunkiem przystąpienia do konkursu dla szkoły ponadgimnazjalnej jest napisanie przez uczniów pracy na temat: "Czy Europa potrzebuje Konstytucji?"

3. Praca pisemna uczniów gimnazjum nie może być krótsza, niż 5 stron w formacie A-4. Praca pisemna uczniów szkoły ponadgimnazjalnej nie może być krótsza niż 15 stron w formacie A-4. Dopuszcza się złożenie pracy w formie prezentacji multimedialnej.

4. Każda szkoła może złożyć jedną pracę grupową. Za grupę uważa się trzech uczniów oraz jednego nauczyciela.

5. Do każdej pracy powinna być dołączona karta informacyjna dostępna pod adresem www.mojaszkola.ukie.gov.pl zawierająca następujące dane: nazwa szkoły, imię i nazwisko dyrektora, imię i nazwisko nauczyciela, po kierunkiem którego uczeń przygotował pracę, imię i nazwisko ucznia - autora pracy, adres szkoły z kodem pocztowym i telefonem, województwo.

§4

Komisje oceniające

1. Komisję oceniającą w każdym województwie powołuje właściwy miejscowo Wojewoda. W skład Wojewódzkiej Komisji Oceniającej (WKO) liczącej od 4 do 6 osób wchodzi:

  • przedstawiciel Wojewody,
  • przedstawiciel Marszałka województwa,
  • przedstawiciel Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej,
  • przedstawiciel Kuratorium Oświaty.

2. W skład Komisji Wojewódzkiej, w zależności od potrzeb, Wojewoda może powołać dodatkowo doradcę metodycznego, eksperta ds. integracji europejskiej, itp.

3. Posiedzenia Komisji są protokołowane, a protokoły podpisują wszyscy członkowie Komisji. Komisja podejmuje decyzje większością głosów przy obecności, co najmniej, połowy składu Komisji.

4. Centralną Komisję Oceniającą (CKO), w składzie 5 osób, powołuje Sekretarz Komitetu Integracji Europejskiej. W skład Centralnej Komisji Oceniającej wchodzi:

  • dwóch przedstawicieli Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej,
  • dwóch przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu,
  • jeden przedstawiciel Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

5. Za powołanie składu Wojewódzkich Komisji Oceniających odpowiedzialne są właściwe Urzędy Wojewódzkie. Za sprawy organizacyjne związane z: organizacją pracy Komisji, wstępną oceną prac pisemnych oraz przekazaniem wyników eliminacji wojewódzkich do CKO odpowiadają właściwe Regionalne Centra Informacji Europejskiej.

6. Za powołanie Centralnej Komisji Oceniającej oraz sprawy związane z pracami tej Komisji odpowiedzialny jest Urząd Komitetu Integracji Europejskiej.

§5

Przebieg Konkursu

1. Szkoła przekazuje jedną pracę wraz z kartą informacyjną i sprawozdaniem do 15 kwietnia 2005 roku, do WKO na adres instytucji przyjmującej prace pisemne na konkurs. Adresy instytucji przyjmujących prace można znaleźć na stronie internetowej programu pod adresem: www.mojaszkola.ukie.gov.pl. O zakwalifikowaniu pracy decyduje data stempla pocztowego. Wojewódzka Komisja Oceniająca wybiera po trzy najlepsze prace z każdej kategorii: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Zwycięzcami konkursu wojewódzkiego zostaje 18 uczniów i 6 nauczycieli (6 drużyn), których prace, zajęły trzy miejsca w konkursie. Następnie WKO przekazuje prace, które z obydwu kategorii zajęły pierwsze miejsca do 29 kwietnia 2005 roku, do CKO, na adres:

Urząd Komitetu Integracji Europejskiej
Departament Komunikacji Społecznej i Informacji Europejskiej
al. Ujazdowskie 9
00-918 Warszawa

2. CKO wybiera po trzy najlepsze prace z każdej kategorii i ogłasza listę laureatów (18 uczniów i 6 nauczycieli) na stronie internetowej UKIE do dnia 13 maja 2005 roku.

§ 6

Kryteria oceny prac

1. Komisje oceniać będą prace wg następujących kryteriów:

  • zgodność z Programem,
  • wartość merytoryczna,
  • forma pracy ( przejrzystość, język, walory estetyczne, ciekawy sposób ujęcia tematu)

§7

Rozstrzygnięcie Konkursu

1. Komisje Wojewódzkie wyłonią po 3 miejsca w każdej kategorii.

2. Do etapu centralnego Wojewódzkie Komisje Oceniające przekażą prace pisemne drużyn, które zajęły pierwsze miejsca w etapie wojewódzkim.

3. Laureaci etapu wojewódzkiego (18 uczniów i sześciu nauczycieli z każdego województwa), otrzymają materiały promocyjne od UKIE i miejscowych organizatorów.

4. Dla 24 osób (18 uczniów i 6 nauczycieli, laureatów etapu centralnego) zostanie zorganizowany wyjazd studyjny do instytucji europejskich.

Uroczysty finał konkursu na pracę pisemną w ramach Programu "Moja szkoła w Unii Europejskiej" z udziałem laureatów odbędzie się w Warszawie.


Opis Konkursu na pracę pisemną w ramach Programu "Moja szkoła w Unii Europejskiej" III edycja
Protokół Wojewódzkiej Komisji Oceniającej /w Lublinie/ prace w ramach konkursu "Moja szkoła w UE" - III edycja.





.

.
.
.